Miešanie liquidov

Príprava liquidu

Časť bázy prelejte do menšej fľašky (zvyčajne 10 ml) a pridajte 1 kvapku arómy na 1 ml bázy. Fľašku uzatvorte a preklápaním mierne peremiešajte a nechajte zrieť pri izbovej teplote na tmavom mieste. Tabakové arómy potrebujú zvyčajne približne 5 dní zrenia. Ovocné a iné arómy 2 až 3 dni. Tabakové arómy môžu meniť chuť aj po uplynutí 5 dní, niektoré (napriklád FlavourArt aróma Virginia) vyžadujú dlhšie zrenie (aspoň 21 dní). Naopak, pri ovocných arómach začne intenzita chuti po niekoľkých dňoch klesať. Pomer bázy a arómy je možné v závislosti na dosiahnutej chuti meniť. Chute je možné medzi sebou kombinovať a to, buď zmiešaním už vyzretých náplní, alebo hneď na začiatku kombináciou rôznych aróm pridaných do bázy. Arómy od jedného výrobcu je možné pridávať do báz od iného výrobcu (u našich zákazníkov je veľmi obľúbená kombinácia aróm FlavourArt a báz Inawera).

Báza

Báza je už hotová zmes, náplň, ktorú je možné aj neouchutenú použiť priamo na plnenie elektronickej cigarety. Bázy sú čisté alebo predchutené. Na prvé pokusy s prípravou vlastnej náplne je vhodná nepredchutená VPG báza, lebo v nej nedochádza k skresleniu výslednej chute podľa pridanej arómy a zmes VG a PG je už optimálne namiešaná od výrobcu. Naopak predchutené bázy mnohí naši zákazníci používajú bez ďalšieho dochucovania alebo len mierne dochucujú. Podľa typu zmesi delíme bázy na VPG, VG a PG

VPG báza - Zmes propylenglykolu a rastlinného glycerolu, najčastejšie používaná zmes. Skratka vznikla spojením skratiek PG a VG. PG – propylenglykol je látka, ktorá výborne prenáša nikotín a chute, tvorí však menej hustú paru, naopak VG – rastlinný glycerol tvorí hustú bielu paru, ale menej účinne prenáša nikotín a mierne tlmí pridané príchute.

VG báza – Báza tvorená rastlinným glycerolom a malým množstvom vody pre zníženie viskozity. Samotný vodou neriedený glycerín je vysoko viskózny (hustý, pomaly tečúci).

PG Báza – Báza tvorená propylenglykolom.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info